AKCJE I PROGRAMY, W KTÓRYCH NASZE PRZEDSZKOLE OBECNIE BIERZE UDZIAŁ:

 • Mały Miś w świecie wielkiej literatury

 

 

 • Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy

 

 

 • Sprzątanie Świata

 

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

 

 • Akademia Aquafresh

 

 • Dzieciństwo bez próchnicy

 

 • Ekośmieci – zbieranie baterii

 

 • Zbieramy makulaturę

 

 • Zdrowie za zakrętkę

motylek

PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ

W ramach akcji „Podziel się książką” w naszym przedszkolu trwa zbiórka książek: dla dzieci, młodzieży, literatury klasycznej, współczesnej, albumów, książek przyrodniczych, komiksów, poezji, lektur szkolnych, przewodników, itp. Wszystkie zebrane książki zostaną przekazane Szkole, która jest koordynatorem akcji.

Dzięki Fundacji Lwów i Kresy Południowo – Wschodnie zebrane książki trafią do przedszkoli, polskich szkół i polskich rodzin.

motylek

 

SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW

Przedszkole uczestniczyło w XV Spartakiadzie Przedszkolaków organizowanej przez Zespół Dyrektorów Przedszkoli nr 18, 25, 26 oraz Akademię Piłki Nożnej GKS Tychy.

motylek

SZLACHETNA PACZKA

„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

Przedszkole wzięło udział w XV edycji Szlachetnej Paczki.

motylek

AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA

W roku szkolnym 2015/2016 przedszkole uczestniczy w projekcie, którego celem jest poszerzanie wśród dzieci wiedzy na temat

 • pór roku,
 • zawodów
 • motylek

FESTIWAL PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ PRZEDSZKOLAKÓW

Przedszkole wzięło udział w I Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Tychach.

motylekZBIÓRKA OKULARÓW – „OKULIŚCI DLA AFRYKI”

Nasze przedszkole wzięło udział w II edycji zbiórki okularó dla ubogich mieszkańców Afryki, organizowanej w ramach akcji „Okuliści dla Afryki”

motylek

KONKURS EKOLOGICZNY „BULIBA”

Przedszkole Nr 21 wzięło udział w Wielkim Konkursie Ekologicznym dla Przedszkoli 2015. Była to VI edycja tego konkursu organizowana pod hasłem „Zrób to sam!”.

motylek

CZYSTE POWIETRZE

Nasze przedszkole bierze udział w Programie Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej pt. „Czyste powietrze”.

motylek

 

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

Drodzy Rodzice! Nasze przedszkole bierze udział w projekcie współpracy międzynarodowej: „Święta narodowe wyrażone poprzez twórczość dziecka”.

Celem projektu jest: uświadomienie dzieciom, że na świecie istnieją inne kraje, które posiadają swoje własne tradycje; rozwój tolerancji w stosunku do innych nacji, kultur, tradycji; zrozumienie potrzeby oraz podniesienie motywacji do nauki języka angielskiego.

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w projekcie poprzez wykonanie razem z dzieckiem pracy plastycznej przedstawiającej wybrane święto narodowe. Rozmiar pracy, forma wykonania, kształt, zastosowane materiały są dowolne, aczkolwiek praca musi zmieścić się w większej kopercie. Do pracy należy dołączyć krótki opis święta i tradycji z nim związanych. Jeśli opis będzie w języku polskim, przetłumaczymy go na język angielski. Prace wyślemy do partnerskich przedszkoli (Grecja, Litwa).

Termin składania prac: 30 listopada 2015r., 20 luty 2016r., 30 maj 2016r.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w grupach chęci wykonania pracy plastycznej na miesiąc przed jej wysłaniem. Prace należy składać w grupie, do której uczęszcza dziecko.

Naszymi obecnymi partnerami są:

– przedszkole w Grecji,

– przedszkole na Litwie

motylek

 

„GÓRA GROSZA”

Nasze przedszkole przystąpiło do akcji „Góra Grosza”. Tegoroczna zbiórka już trwa a informacja zawarte na stronie internetowej Góra Grosza, określa, że „celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących”.

baner-XVI-gora-grosza-1024x427AA

motylek

 

„AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA”

„Dzieci to podróżni, którzy pytają o drogę…”

„Nasze dzieci pytają nas o drogę – my dorośli mamy szansę im towarzyszyć i udzielać wskazówek, by droga ta była bezpieczna i ekscytująca. Towarzyszyć im w drodze, by śmiało i w zdrowy sposób wchodziły w życie”. To zdanie przewodnie Akademii Zdrowego Przedszkolaka w której udział bierze nasze przedszkole. Działania uświadamiające mają charakter zabaw, zajęć, praktycznego działania. Już od najmłodszych lat należy bowiem wprowadzać w życie nawyki zdrowego odżywiania, pokazywać co jest ważne w żywieniu oraz informować jakich błędów należy unikać. W ramach tego programu przedszkolaki także pogłębią swoją wiedzę na temat aktywnego wypoczynku oraz sposobów spędzania wolnego czasu z rodziną co będzie sprzyjać podnoszeniu wartości relacji rodzinnych.

 

 

motylek

„Akademia Aquafresh”

Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach od 2011 roku oraz od 2014 roku w żłobkach. Tegoroczna edycja swoim zasięgiem obejmie prawie 5000 przedszkoli w całej Polsce.

motylek

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„Historia pluszowego misia rozpoczęła się w roku 1902, ponad 100 lat temu. W Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wtedy to pan Theodore Roosevelt, który pełnił funkcję prezydenta wybrał się ze swoimi przyjaciółmi na polowanie. Myśliwi w trakcie polowania ustrzelili niedźwiedzicę. Okazało się, że w gawrze pozostał jej mały synek – niedźwiadek, którego myśliwi także chcieli zabić. Sprzeciwił się temu pan prezydent i w ten sposób uratował życie małego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był pan Clifford Berryman, dziennikarz waszyngtońskiej gazety. Uwiecznił on tę historię na rysunku i razem z artykułem umieścił w swojej gazecie. Czytelnikiem gazety okazał się Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia. Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom. Pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie. I od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością”

Dnia 25 listopada 2015r. dzieci z naszego przedszkola zebrały się na wspólnej uroczystości, aby świętować Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyniosły swojego ulubionego pluszaka, którego szczególnie w tym dniu tuliły i dbały o niego. Każda z grup przygotowała krótki występ dla dzieci oraz Misiów. „Pszczółki” wspaniale zaśpiewały piosenkę pt. „Dzień Pluszowego Misia”, „Sowy” zaprezentowały improwizację do piosenki „Kujawiaczek”, „Maleństwa” zaśpiewały piosenkę „My jesteśmy kotki dwa”, „Puchatki” również zaśpiewały piosenkę, ale w języku angielskim pt. „Rainbow”, wykonały również „tęczowy” plakat misia, „Tygryski” zaprezentowały występ pt. „Jesienna orkiestra” a „Króliczki zatańczyły z kolorową piłką.

Ten dzień był dla naszych przedszkolaków szczególny. Dzieci bardzo cieszyły się, że mogły przynieść do przedszkola swoją ukochaną maskotkę, która towarzyszy im w wielu chwilach radosnych jak i smutnych przez długie lata.

motylek 

 

ŚWIĘTO KSIĄŻKOWEGO MISIA

„Książkowe misie, przyjazne dzieciom,

Dziś mają święto – o tym wszyscy wiedzą.

Na kartkach książek je poznajemy,

I za ich przyjaźń im dziękujemy”

Dnia 14 października obchodzą swoje święto wszystkie Książkowe Misie. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola brały udział w spotkaniach z Książkowymi Misiami zarówno w Bibliotece Miejskiej jak i swojej sali. Przedszkolaki bliżej poznały Misia Uszatka, Misia Puchatka, Troskliwe Misie, Misia Paddingtona oraz inne, które na co dzień mieszkają w bajkowych krainach. Miłe chwile w towarzystwie Misiów przeplatane były czytaniem bajki oraz konkursami. Dzieci z entuzjazmem i wielką radością odśpiewały uroczym Misiom „sto lat…” i obiecały dbać o nich poprzez codzienne czytanie bajek wraz z rodzicami. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały obdarowane kolorowanką z uśmiechniętym Książkowym Misiem.

motylek

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Polska jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska – to wspólna wizja poszanowania środowiska.
Grupy starsze uczestniczyły w sprzątaniu, uczyły się segregować śmieci i odpowiednio przygotowywały się do sprzątania najbliższej okolicy.
Grupy Tygryski, Puchatki i Kangurki wyruszyły w najbliższe okolice na wielkie sprzątanie. Akcja przebiegła pomyślnie, osiedle zostało wysprzątane.

motylek 

„Zdrowie za zakrętkę” – zakrętki dla Milenki

Każdego dnia odkręcamy butelki, pojemniki i nawet nie jesteśmy świadomi, że to co trzymamy w ręku może być dla kogoś krokiem do poznania świata. Program pomocy inicjowany za pośrednictwem zbierania nakrętek łączy w sobie ideę pomocy chorym ludziom z czynieniem dobra.

motylek

Zbieramy makulaturę

Zbiórka odbywa się codziennie. Prosimy by papier odkładać w wyznaczonym do tego miejscu.

motylek

„Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”

Dnia 21 września 2015r. w Przedszkolu Nr 21 w Tychach dzieci obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Co roku w całej Polsce przedszkolaki świętują swój dzień. Również wszystkie dzieci z naszego przedszkola wraz ze swoimi paniami zebrały się tego dnia na wspólną uroczystość w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki wspólnie zaśpiewały hymn Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka: „Przedszkole drugi dom”, dzieci z grupy „Kangurki” zaprezentowały swój występ muzyczny. Nie zabrakło też zabawy integrującej zebrane grupy przedszkolne. Na koniec dzieci wypuściły kolorowe balony z dziecięcymi marzeniami.

Wszystkim przedszkolakom życzymy wiele uśmiechu i radości z każdego dnia.

motylek 

 

„Ekośmieci – zbieranie baterii”

„Famil box – paczka przedszkolaka” – organizator Pelargos Sp.z o. o.

„Diagnostyka wad rozwojowych” – Centrum Specjalistycznego Zaopatrzenia Ortopedycznego i Medycznego

 motylek

„Sprzątanie świata”

„Komputerowa Diagnostyka Wad Postawy” – Centrum Promocji Zdrowia Med – Pol Tomaszów Mazowiecki

„Działania na rzecz Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu – Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

„Czyste powietrze”

„Żywienie na wagę złota”

„Szlachetna paczka” – Stowarzyszenie WIOSNA

„Kino Szkoła”
Copyright ©2019 .