AKCJE I PROGRAMY, W KTÓRYCH NASZE PRZEDSZKOLE OBECNIE BIERZE UDZIAŁ:

motylek

Ogólnopolskim Projekcie „#POLSKA majsterkuje z
przedszkolami”

więcej o akcji tutaj :

https://tiny.pl/rl9s1

motylek

KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLA

Wojewódzki projekt promujący zdrowy styl życia wśród dzieci przedszkolnych i ich rodziców. 

motylek

XIII edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego
„Kubusiowi Przyjaciele Natury”

motylek

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy
„Magiczna moc bajek” ,czyli bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni.

motylek

Ogólnopolski Program Zajęć Umuzykalniających
„Rosnę śpiewająco”

motylek

Akcja „Zdrowo i sportowo” – promująca zdrowy i aktywny styl życia

 

motylek

Dzieci uczą Rodziców

motylek

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

Projekt ma na celu rozpowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i rodziców.

motylek

Góra Grosza”
czyli XXI edycja wielkiej zbiórki monet

Nasze przedszkole przystąpiło do akcji „Góra Grosza”. Tegoroczna zbiórka już trwa a informacja zawarte na stronie internetowej Góra Grosza, określa, że „celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących”.

 

 

 

motylek

„27 edycja akcji sprzątanie Świata – Polska”

Polska jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska – to wspólna wizja poszanowania środowiska.
Grupy starsze uczestniczyły w sprzątaniu, uczyły się segregować śmieci i odpowiednio przygotowywały się do sprzątania najbliższej okolicy.
Grupy Tygryski, Puchatki i Kangurki wyruszyły w najbliższe okolice na wielkie sprzątanie. Akcja przebiegła pomyślnie, osiedle zostało wysprzątane.

motylek

 „Zdrowie za zakrętkę”

Każdego dnia odkręcamy butelki, pojemniki i nawet nie jesteśmy świadomi, że to co trzymamy w ręku może być dla kogoś krokiem do poznania świata. Program pomocy inicjowany za pośrednictwem zbierania nakrętek łączy w sobie ideę pomocy chorym ludziom z czynieniem dobra.

motylek

„Zbieramy ekośmieci”

Zbiórka baterii odbywa się codziennie. Prosimy by papier odkładać w wyznaczonym do tego miejscu.

motylek

Światowy Dzień Pluszowego Misia

„Historia pluszowego misia rozpoczęła się w roku 1902, ponad 100 lat temu. W Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wtedy to pan Theodore Roosevelt, który pełnił funkcję prezydenta wybrał się ze swoimi przyjaciółmi na polowanie. Myśliwi w trakcie polowania ustrzelili niedźwiedzicę. Okazało się, że w gawrze pozostał jej mały synek – niedźwiadek, którego myśliwi także chcieli zabić. Sprzeciwił się temu pan prezydent i w ten sposób uratował życie małego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był pan Clifford Berryman, dziennikarz waszyngtońskiej gazety. Uwiecznił on tę historię na rysunku i razem z artykułem umieścił w swojej gazecie. Czytelnikiem gazety okazał się Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia. Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom. Pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie. I od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością”

motylek

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

motylek