AKCJE I PROGRAMY, W KTÓRYCH NASZE PRZEDSZKOLE OBECNIE BIERZE UDZIAŁ:

motylek

WIRUSOOCHRONA

Akcja edukacyjno-informacyjna

motylek

UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Projekt edukacyjno-pomocowy

motylek

DZIAŁAJ Z IMPETEM

motylek

CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE

motylek

KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLA

Wojewódzki projekt promujący zdrowy styl życia wśród dzieci przedszkolnych i ich rodziców. 

motylek

 

motylek

 

XIII edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego
„Kubusiowi Przyjaciele Natury”

motylek

Ogólnopolski Program Zajęć Umuzykalniających
„Rosnę śpiewająco”

motylek

Akcja świąteczna „PACZUSZKA DLA MALUSZKA”

motylek

Akcja MEN „SZKOŁA PAMIĘTA”

motylek

Akcja „NIEPODLEGŁA DO HYMNU”

motylek

Akcja „Zdrowo i sportowo” – promująca zdrowy i aktywny styl życia

 

motylek

Dzieci uczą Rodziców

motylek

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

Projekt ma na celu rozpowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i rodziców.

motylek

Góra Grosza”
czyli XXI edycja wielkiej zbiórki monet

Nasze przedszkole przystąpiło do akcji „Góra Grosza”. Tegoroczna zbiórka już trwa a informacja zawarte na stronie internetowej Góra Grosza, określa, że „celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących”.

 

 

 

motylek

„28 edycja akcji sprzątanie Świata – Polska”

Polska jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska – to wspólna wizja poszanowania środowiska.
Grupy starsze uczestniczyły w sprzątaniu, uczyły się segregować śmieci i odpowiednio przygotowywały się do sprzątania najbliższej okolicy.
Grupy Tygryski, Puchatki i Kangurki wyruszyły w najbliższe okolice na wielkie sprzątanie. Akcja przebiegła pomyślnie, osiedle zostało wysprzątane.

motylek

 „Zdrowie za zakrętkę”

Każdego dnia odkręcamy butelki, pojemniki i nawet nie jesteśmy świadomi, że to co trzymamy w ręku może być dla kogoś krokiem do poznania świata. Program pomocy inicjowany za pośrednictwem zbierania nakrętek łączy w sobie ideę pomocy chorym ludziom z czynieniem dobra.

motylek

„Zbieramy ekośmieci”

Zbiórka baterii odbywa się codziennie. Prosimy by papier odkładać w wyznaczonym do tego miejscu.

motylek

Światowy Dzień Pluszowego Misia

„Historia pluszowego misia rozpoczęła się w roku 1902, ponad 100 lat temu. W Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wtedy to pan Theodore Roosevelt, który pełnił funkcję prezydenta wybrał się ze swoimi przyjaciółmi na polowanie. Myśliwi w trakcie polowania ustrzelili niedźwiedzicę. Okazało się, że w gawrze pozostał jej mały synek – niedźwiadek, którego myśliwi także chcieli zabić. Sprzeciwił się temu pan prezydent i w ten sposób uratował życie małego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był pan Clifford Berryman, dziennikarz waszyngtońskiej gazety. Uwiecznił on tę historię na rysunku i razem z artykułem umieścił w swojej gazecie. Czytelnikiem gazety okazał się Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia. Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom. Pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie. I od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością”

motylek

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

motylek

 

 
Copyright ©2023 .